Кастрував українського полоненого: розслідувачі встановили особу ката

Журналістам-розслідувачам вдалося ідентифікувати російського окупанта, який кастрував українського військового. Відео знущань з полоненого поширили російські канали 28 липня.

Також з'ясували, що катування українця відбувалися на території санаторію "Привілля" на Луганщині. Про це йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat та Insider.

Катом виявився 29-річний уродженець російської республіки Туви на імʼя Очур-Суге Монгуш. Він є членом батальйону "Ахмат". Його виявили за присутністю на інших відео з України, зокрема, знятих професійними російськими пропагандистами.

Впізнати російського окупанта вдалося по ковбойському капелюху і браслету. До того ж, на відео зі знущаннями видно автомобіль IKCO Samand. І Монгуш, і авто з'являлися на щонайменше п'яти відеороликах, опублікованих російськими пропагандистами.

Розслідувачам також вдалося встановити номер телефону Монгуша і зв'язатися з ним.

У публікації йдеться, що військовий заперечував причетність до конкретного відео та до участі у бойових діях. Але, за словами журналістів, "плутався у свідченнях". Так, окупант відрікся від того, що брав участь у тортурах. Але зізнався, що людина у капелюсі на відео з території заводу "Азот" це справді він.

За словами розслідувачів, до розмови з Монгушем вони точно встановили, що людина на відео з батальйоном "Ахмат", яке було зроблене пропагандистами RT на заводі "Азот", є тією ж особою, що зафіксована на відео з тортурами. Окрім того, дуже схожий на цього окупанта чоловік на прізвище Монгуш воював в "Ахматі".

Доповнюється.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

111