Керівник митниці Івано-Франківщини обклав "даниною" українських експортерів

Один із керівників регіональних митниць в Кіровоградській та Івано-Франківській областях організував масштабну схему вимагання грошей з оптових експортерів вітчизняної продукції до країн Євросоюзу.

Мова йде про начальника Івано-Франківської митниці Святослава Пересунька, пише "Українська правда" з посиланням на своє джерело.

Він створив міжрегіональну злочинну групу.

"Зловмисники обклали "даниною" українських підприємців. За гроші вони обіцяли не створювати їм штучних перешкод під час митного оформлення товарів. За попередніми даними, сума "поборів" становила до 10 тис. доларів з кожного бізнесмена за місяць", - повідомили в СБУ.

Серед потерпілих - представники агропідприємств та виробники вітчизняної продовольчої продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оточення очільника Харкова підозрюють в мільярдному розкраданні Укрексімбанку

До незаконної діяльності чиновник залучив свого помічника і кількох посередників для передачі неправомірної вигоди. Під час слідчо-оперативних дій правоохоронці затримали одного зі зловмисників на одержанні чергової суми грошей від підприємців.

Вирішується питання щодо повідомлення організатору оборудки та іншим її учасникам про підозру у вчиненні злочину.

Триває досудове розслідування.

Раніше контррозвідка СБУ виявила в Житомирській області розкрадання приладів і запчастин до зенітно-ракетного озброєння.

Ці комплекси забезпечують протиповітряну оборону України.

Спецслужба виявила підпільний склад, де зберігали викрадену продукцію. Там знайшли кілька тонн складників, що підлягають державному експортному контролю.