Клоуни, фаєри і артисти на ходулях: у Львові пройшов театральний карнавал

1 жовтня у Львові відбулось карнавальне відкриття 32-го міжнародного театрального фестивалю "Золотий Лев 2021". Театралізована хода, в якій взяли участь колективи з семи країн, пройшла центром міста.

Цьогоріч фестиваль є сценічним, однак у програмі заплановано і кілька вуличних заходів.

"Золотий Лев" - це не просто вуличний фестиваль, а театральна європейська традиція і один з найпрестижніших театральних форумів України. Щороку він перетворює Львів на величезну театральну сцену. Тут можна побачити вистави світового визнання, прем'єри, експериментальні постановки молодих театрів", - кажуть організатори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гола дівчина в боксерських рукавицях нокаутувала чоловіка в театрі

"Золотий Лев" відбуватиметься на наступних локаціях: театр Воскресіння, Перший театр, театр Лесі, театр ім. Заньковецької, Довженко-центр, площа перед Оперним театром.

Також представлять відео-версії вистав, які створювали в часи пандемії для показу онлайн в 3D. Показ відбудеться в театрі Воскресіння та в Палаці Мистецтв.

"З 1 по 8 жовтня ви маєте нагоду ходити в театри Львова і дивитись найрізноманітніші заходи. Програма фестивалю широка: дитячі, сімейні і дорослі вистави. Цього року до нас приїхало багато театрів з України, Грузії, Угорщини, Італії та Польщі", зазначила кураторка фестивалю Ксенія Федоришин.

Початки фестивалю "Золотий Лев" сягають 1989 року, коли у Львові провели Всеукраїнський огляд недержавних театрів-студій, які виникали в Україні на хвилі так званих перебудовчих процесів у Радянській театральній культурі як нові форми театральних труп, шкіл, концепцій, тощо.

Свою назву фестиваль отримав у 1992 році. І вже по суті перший "Золотий Лев" виразно сформувався як фестиваль театрального експерименту. Слово експеримент стало ключовим у концепції фестивалю 1994-го. Іменувався першим фестивалем молодіжного експериментального театру. З 1996 року він проводиться під девізом "Класика очима експерименту".

Тут можна побачити не тільки сценічні вистави, але й великі атракційні вуличні дійства на різних площах Львова і вдень, і ввечері.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!