Коломойський скрізь встромляє свого носа, маючи високе покровительство - Ніколов

Чинна українська влада є гарантом особистої безпеки олігарха Ігоря Коломойського. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua сказав Юрій Ніколов, співзасновник видання "Наші гроші".

"Змін у статусі Коломойського не передбачається. Чинна влада гарант його особистої безпеки. Головна кримінальна загроза олігарху походить зі США, з розслідування ФБР (про купівлю 13 сталелеварних заводів у містах від Огайо до Техасу в 2006-2016 роках за гроші, незаконно виведені з "Приватбанку". Gazeta.ua). Оскільки в України немає договору про екстрадицію в Америку, ми маємо право не видавати свого громадянина. Коломойський недаремно знайшов тут прихисток 2019-го, як тільки Зеленський став президентом. Залишив Ізраїль, Швейцарію, розуміючи, що ті країни не гарантують йому такої безпеки", - зазначив Ніколов.

За його словами, за ці два роки тільки й чуємо про нові схеми та оборудки одного з найбагатших українців.

"Коломойський скрізь встромляє свого носа, маючи високе покровительство. Майже відразу після президентських виборів його постать з'явилася в "Центренерго". З фактичним силовим входом менеджерів. Через півтора року ми дізнаємося, що Ігор Валерійович налагодив схему постачання білоруського вугілля на "Центренерго". При чому банально "кинув" білоруських постачальників на сотні мільйонів. І не платив постачальникам українського вугілля. Собі ж забирав кошти з "Центренерго",- додав він.

За його словами, так само Коломойський вигулькнув в "Енергоатомі".

"Бачили кримінальне провадження Національного антикорупційного бюро. За той рік державна компанія зі значною знижкою продала групі Коломойського електроенергії піврічний виробіток держкомпанії. І головне: Ігор Коломойський не зазнав ніяких проблем з "Укрнафтою", перлиною в його олігархічній короні. Навпаки, за часів Зеленського кримінальне провадження НАБУ, розслідування Антимонопольного комітету магічним чином прогрібають, терпляться поразки в судах. Ламають правила, щоб олігарх не отримав збитку. Більше того, ламають не тільки юридичні правила. Є враження, що Україна останні роки робить ментальний розворот із Заходу на Схід, аби в суспільній свідомості закріпилося твердження: Захід зло, його "забаганки" щодо наших олігархів ми не маємо виконувати. "Техас мають грабувати лише техасці". Оце найстрашніше", - наголосив Ніколов.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!