Композитор, військовий, мер і народна майстриня - хто помер цього тижня

30 серпня попрощались із заслуженою майстринею художнього розпису й гончарного мистецтва Фросиною Міщенко із села Новоселівка Гайсинського району на Вінниччині. Жінці було 95 років.

Її рідними дядьками були гончарі Яким та Яків Герасименки. У 1930-х їхню кераміку експонували в Києві, Монреалі, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Москві.

У Фросини Міщенко залишилися син, донька, шестеро онуків і шестеро правнуків.

Хто ще помер цього тижня, читайте в матеріалі Gazeta.ua

2 вересня у Хмельницькому в останній шлях провели Героя України Олександра Петраківського. Помер 29 серпня. Останні сім років був прикутий до ліжка через важке поранення, яке отримав в бою у липні 2014 року.

Церемонія прощання відбулась у військовій частині ССО України та на Майдані Незалежності в місті Хмельницький.

Попрощатись з Героєм прийшло багато людей серед яких діючі військовослужбовці, політики, побратими та небайдужі громадяни. Петраківському було 33 роки.

Грецький композитор Мікіс Теодоракіс, який написав мелодію до танцю сиртакі, помер 2 вересня на 97-му році життя.

Його пісні виконували The Beatles та Едіт Піаф. Він був політичним активістом, дотримувався лівих поглядів, протистояв диктатурі під час окупації Греції нацистською Німеччиною, а також ультраправому режиму "чорних полковників" наприкінці 1960-х початку 1970-их років. Неодноразово був у концтаборах і тюрмах. В останні роки хворів.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Помер на 85 році життя. Очолював місто 10 років.

У серпні 2021 року на Донбасі загинули дев'ять українських бійців - найбільше за останні два роки, коли було оголошене всеосяжне перемир'я у зоні Операції об'єднаних сил. Проросійські бойовики жодного дня не припиняли стріляти. Кліька разів відкривали вогонь по тилових позиціях українських військ. Найбільший обстріл відбувся 28 серпня, коли артилерією вдарили по привокзальному району в Авдіївці на Донеччині. Частково згоріла база батальйону, який розташовувався там.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5