Контррозвідка СБУ затримала понад 1000 бойовиків ЛДНР

Військова контррозвідка Служби безпеки України впродовж 2014-2021 років встановила особи 1387 бойовиків ЛДНР і затримала 1096 із них.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

"За цей період також викрили й затримали 133 агенти іноземних спецслужб, припинили діяльність шести терористичних груп, ліквідували 210 схронів зі зброєю", - уточнили у відомстві.

За матеріалами контррозвідки розпочали понад 7 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів проти державної безпеки України. 688 вироків суду вже набули чинності.

"Один із кричущих випадків - спроба викрадення на територію РФ українського літака-розвідника Су-24МР 2014 року. Це намагався зробити командир екіпажу-спарки військової частини в Хмельницькій області, якого завербували представники збройних сил РФ. Він мав посадити літак на аеродромі в РФ через нібито несправність бортового обладнання.

Однак працівники СБУ затримали злочинця на спробі скоєння злочину. А суд засудив до 12 років позбавлення волі (за статтею "Державна зрада". - Gazeta.ua)", - повідомили правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеметник бойовиків випадково забрів на українські позиції

Також за період гібридної війни виявили й локалізували:

- скасували 507 службовим особам допуск до держтаємниці;- 439 спроб іноземної сторони отримати відомості з обмеженим доступом;- зупинили дію 22 дозволів установам на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею;- притягнули до адміністративної відповідальності 1642 особи за порушення законодавства у сферах охорони державної таємниці й інформбезпеки.

Військова контррозвідка СБУ протидіє також корупції та проявам організованої злочинності у військах. Завдяки цій роботі з 2014- року запобігли завданню збитків державі на 32,7 млрд грн, додали у відомстві.

У Донецькій області затримали одного з організаторів місцевого незаконного "референдуму" 2014-го. Злочинець закликав громадян зривати державні прапори й голосувати за приєднання регіону до так званої ДНР. Для цього він підбурював людей до масових заворушень під виглядом проведення мітингів і громадських зібрань.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

24