Корона першого короля зникла

В Дорогочині, зараз це східна Польща, 7 жовтня 1253-го коронували галицько-волинського князя Данила Романовича. Корону надіслав Папа Римський Інокентій IV.

У Середньовіччі вважали, що син князя був князем від народження. Королем його має визнати Папа Римський. Посланець Папи Інокентія ІV прибув до Дорогочина над Бугом. Привіз Данилові королівські клейноди: корону, скіпетр і державу.

"Прислав папа послів достойних, що принесли Данилові вінець, і скіпетр, і корону, які означають королівський сан, кажучи: "Сину! Прийми од нас вінець королівства. Ти матимеш поміч од папи". Він прийняв вінець од бога, од церкви Святих апостолів, від престолу святого Петра, і від отця свого папи Інокентія, і від усіх єпископів своїх", - пише невідомий автор у Галицько-Волинському літописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили реконструкцію корони першого короля Русі

Коронація відбулася у дорогочинському храмі Пресвятої Богородиці. Отримавши корону, галицько-волинський правитель ставав повноправним європейським монархом. Інші королі мали надати йому військову допомогу. Проте володарі Центральної Європи не підтримали його в боротьбі. Данило Галицький воює самотужки проти монголів.

Данилова корона до Першої світової війни зберігалася в храмі у Перемишлі й була перероблена на митру місцевого єпископа. Зникла під час Другої світової війни. Де зараз - невідомо. Її копія зберігається в експозиції Золочівського замку на Львівщині.

Волинський князь Ярополк Ізяславович загинув 22 листопада 1087 року під час походу на Перемишль. Його вважають першим королем Русі-України. Його правителя дружинник на ім'я Нерядець.

Влада в Києві перейшла не до коронованого Ярополка, а до брата Ізяслава Всеволода. Ярополк кілька разів намагався здобути батьківський престол, але безуспішно. 22 листопада 1086 року під час походу на Волині його вбив дружинник. Тіло новомученика перевезли до Києва.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!