Крематорій у Львові: показали проєкт будівлі

Оголосили переможців архітектурного конкурсу на проєкт будівлі крематорію у Львові.

Його збудують на території Голосківського цвинтаря у північній частині Львова, повідомив міський голова Андрій Садовий у Facebook.

Перемогла команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні Павло Заботін, Любов Копейкіна, Віктор Копейкін та Олена Кобец.

"Автори описують, що у своєму проєкті вони акцентують на останньому шляху людини, яким сенсом він наповнений та що відчувають близькі покійного у момент прощання. Дуже якісна робота. Дякую!" - прокоментував Садовий.

"Для кожного архітектора проєкт такої будівлі є своєрідним викликом, тому що в одному об'єкті потрібно поєднати характер культовості та технологічну складову процесу кремації. Необхідно зазначити, що будівництву крематорію передувала велика підготовча робота. Вносилися зміни до містобудівної документації, що вирішувала багато містобудівних аспектів, зокрема співіснування із кладовищем, питання доїздів, влаштування колумбаріїв, відводилась земельна ділянка тощо", вказав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

В Україні є крематорії у Києві, Харкові та Одесі. Львівський крематорій може стати четвертим.

29 травня у Львові після довгих суперечок вирішили будувати перший крематорій.

"Я вважаю, що у 2021 році ми не можемо взагалі дискутувати, чи має право людина бути кремованою. Це дуже особисте рішення і вибір кожного. Підготовка до будівництва вже триває. Крематорій буде розташований біля Голосківського кладовища", - заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Львів'яни раніше реєстрували петицію за будівництво крематорію.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!