Крила нагадують літаки-винищувачі: вчені розповіли про найшвидшого птаха на Землі

Рекордсменом за швидкістю польоту та лову здобичі серед птахів біологи назвали сапсана.

Помітивши жертву, ці пернаті можуть підлетіти до неї зі швидкістю до 320 км/год, пише Live Science.

Це робить сапсанів не тільки найшвидшим птахом, а й найшвидшою твариною у світі, розповів Хайн ван Гроу з Лондонського музею природної історії.

У Сполучених Штатах Америки понад 20 років тому сапсан встановив світовий рекорд зі швидкості польоту з висоти. Птаха випустили з літака на висоті понад 5 км, після чого він спустився вниз зі швидкістю 389 км/год.

Досягати такої великої швидкості у польоті сапсанам допомагають анатомічні особливості. Ці птахи мають загострені крила, що нагадують крила літаків-винищувачів. Така форма зменшує опір повітря і тому сапсани можуть летіти швидше.

Долати опір повітря сапсанам допомагає також форма тулуба. Завдяки їй птахи можуть падати з висоти на величезній швидкості. Ще однією особливістю є жорсткіша структура їхнього пір'я, яке щільніше прилягає до тіла, ніж в інших соколів.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Сапсани також мають особливі ніздрі, які регулюють надходження повітря в легені. І навіть під час дуже швидкого польоту птах не задихається, розповів британський зоолог Ед Дрюїт, який займається вивченням сапсанів.

Вчені наголошують, що сапсани полюють за величезною кількістю різних птахів, залежно від місця проживання. Приблизна кількість видів як дрібних, так і великих птахів, які стають жертвами сапсанів, оцінюється у 2 тис. Сапсани також можуть їсти й кажанів, а ще деяких гризунів.

Сапсани полюють на здобич з великої висоти, пікіруючи з повітря або якогось піднесення. Коли птахи помічають ціль, вони атакують стислою лапою, що дозволяє оглушити здобич ударом.

За даними американської Національної федерації дикої природи, ці птахи зустрічаються на всіх континентах, крім Антарктиди. Латиною назва виду звучить як Peregrinus, що в перекладі означає "мандрівник". Це відбиває здатність птахів мігрувати на відстань до 25 тис. км.

На всій землі живе близько 20 квадрильйонів мурах, і цей вид тварин найпоширеніший на Землі. Такі дані навела команда вчених з Університету Гонконгу в Китаї.

Вчені вивчили дані 489 досліджень, у яких вимірювалася щільність розселення мурах із використанням стандартизованих методів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

151