Кулеба: Крим - це рестарт України як міжнародного гравця

Держави, які візьмуть участь у саміті "Кримська платформа", приєднаються до Кримської декларації. Документ стане дороговказом із деокупації півострова. Про це сказав міністра закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю НВ.

"Саміт - це політичний проєкт, тому що всі лідери країн і голови делегацій, які беруть участь у "Кримській платформі", приїдуть і робитимуть політичні заяви, які майже одразу трансформуватимуться в політичні дії.

І головне, держави приєднаються до Кримської декларації. Підпишуть офіційний документ, який стане дороговказом подальшого функціонування "Кримської платформи". У ньому показані конкретні напрями, за якими ми рухатимемося до деокупації Криму. І це те, чого раніше Україні не вистачало", - сказав міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський оголосив про будівництво потужного флоту

"Це перше, що ми робимо настільки масштабне й амбітне, придумане лише нами. І нам під цей проєкт удалося підтягнути 42 держави й міжнародні організації. Крим - це рестарт України як міжнародного гравця", - сказав міністр.

Також Кулеба зауважив, що ситуація в Чорному морі потребує нової стратегії для чорноморських країн НАТО плюс Україна, Грузія і Молдова.

"Якщо цієї стратегії та спільних об'єднаних сил не буде, Росія почне беззастережно домінувати в Чорному морі, так само як зараз домінує в Азовському.

Азовське море та проблема Керченського мосту є однією з найскладніших. І її зараз майже неможливо розв'язати з огляду на банальну географію. Тому що географію повністю контролює Російська Федерація як і з боку Таманського півострова, так і з боку Кримського півострова.

Демілітаризувати Крим зараз до кінця окупації неможливо. Бо Росія свідомо перетворила Крим на військову базу, від якої намагається всіх відлякати. У Чорному морі нам потрібні нові спільні зусилля. Інакше Чорне море так само втратимо, як і Азовське", - сказав міністр.

23 серпня засновниками "Кримської платформи" стануть 45 держав і міжнародні організації.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

41