Кулеба пояснив дію указу про коментування зовнішньої політики

Питання зовнішньої політики зможуть коментувати різні люди, уповноважені на це.

Про це написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook.

"Коментувати, виступати з роз'ясненнями щодо зовнішньої політики можуть і будуть різні люди, уповноважені на це в установленому порядку. І спроби зараз нав'язати думку, що керівник Офісу президента чи речник МЗС не можуть давати коментарі це спотворення реальності", - вказав він.

Він пояснив, що новий указ має встановити цивілізований порядок у зовнішній політиці та виконання Конституції та Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

"Важливо, що саме у наше професійне свято вдалося домогтися поновлення режиму припинення вогню. І ще важливіше, що сьогодні Володимир Зеленський підписав указ про координуючу роль МЗС у зовнішній політиці", - вказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський щороку збиратиме українських послів у Гуті

У першому пункті указу йдеться про офіційну позицію держави, а на трьох осіб покладено відповідальність офіційних заяв від імені держави.

З офіційними заявами й коментарями щодо зовнішньої політики України та ініціатив міжнародного характеру тепер можуть виступати лише президент, прем'єр-міністр і міністр закордонних справ. Відповідний указ президент Володимир Зеленський видав 22 грудня.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

63