Кущ полуниці Альбіон дає два кілограми ягід

 До клубніки треба з умом підходити. А то знайомі підсипають соломою й думають, оце весь догляд. Мульча не зробить чуда. Велика ягода буває тільки в благородних сортів, каже Віктор Кучеренко, 59 років, із села Галичівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області.

Радить вирощувати полуницю сортів Королева Єлизавета, Альбіон, Азія, Кісс неліс, Хуан, Лорд, Оттава та Кабріло. В них ягоди важать 50 г, бувають і по 80 г. Мають солодку та щільну м'якоть, без пус­тот. З куща можна зібрати 1,21,5 кг урожаю. А в сортів Альбіон та Кабріло 2 кг.

 Взимку приглядаюся до нових сортів. Розплідники вже торгують. Одні ставлять кущі на броню, а інші відсилають. Як зараз із цим затягнути, добру полуницю розкуплять. Якщо вже придбали розсаду, то обгорніть коріння мокрою ганчіркою і целофаном. Додайте всередину сирий перегній, землю або тирсу і покладіть у погріб.

Забронював ранній сорт Альба, що витримує весняні заморозки, стійкий до борошнистої роси й бактеріального опіку. Плодоносить на наступний рік після посадки. Дає 1,3 кг ягід із куща. Також замовив пізній німецький сорт Мальвіна. Дає стільки ж урожаю, але ягоди без кислинки. Квітки добре запилюються за будь-якої погоди.

 Без жалю позбуваюся невдячних сортів, продовжує Кучеренко. Мав італійський Мармелада зі суничним ароматом. Ягоди важили 2530 грамів, але їх на кущеві було не більше пів кілограма. А з інших зривав по півтора-два. Хоч і діставав через треті руки, але ним не задоволений.

Полуниця порадує кількістю та розміром ягід, якщо ростиме на ділянці після моркви, петрушки, селери чи пшениці. Якщо була картопля або помідори, рослину може вразити фітофтора. Поганий попередник капуста, бо забирає з ґрунту всі поживні речовини.

 Найбільша помилка при вирощуванні загущення. Люди жаліють площі, а потім чекають на щедрий урожай. За неправильної посадки та догляду вже не важливо, який сорт купили.

Розсаду перед посадкою замочує на 2 год. у препараті антихрущ. Він захищає від шкідників і малотоксичний. Розводить у 5 л води 15 мл препарату, щоб був малинового кольору. На розсаді залишає три листки, решту зрізує. Корінці вкорочує на третину. Рядки робить на відстані 50 см. Викопує ямки завглибшки 10 см на відстані 3040 см. У кожну кладе 1 ст. л.­­­ попелу, в якому багато калію. Від нього ягода солодша. Загортає землею і ллє по 0,5 л води.

Щоб отримати полуницю, яка плететься, радить посадити ремонтантні сорти в коробах або в шинах від мотоцикла, що складені пірамідою. Слід взяти три-чотири різного діаметру.­­ Кожну заповнити ґрунтом і по колу висадити кущі. Ті пус­тять вуса, якими закриють боки шин і утворять каскадну зелену гірку з ягодами.