"Мені важливо бути сьогодні тут" - Штайнмаєр у Бабиному Яру вшанував пам'ять розстріляних

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вшанував пам'ять розстріляних у Бабиному Яру.

"Для німця, для Федерального президента Німеччини шлях сюди, до Бабиного Яру, важкий, водночас я вдячний, що я сьогодні тут", - зазначив політик, повідомляє Укрінформ.

"...У Києві, в Одесі, у Бердичеві, Чернівцях, Мізочі та багатьох інших місцях. Хто в моїй країні, Німеччині, знає сьогодні про цей Голокост? Хто знає ці імена, просякнуті кров'ю? Всі ці місцини не мають належного місця в наших спогадах. Україна на нашій карті пам'яті залишається занадто блідою, занадто схематично зображеною. Тому мені важливо бути сьогодні тут", - наголосив Штайнмаєр.

Президент Німеччини підкреслив, що схиляє голову в глибокій жалобі і водночас відчуває глибоку вдячність за примирення.

"Примирення - це не те, чого можна вимагати. Його можна тільки дарувати. Тим більше я відчуваю вдячність за тісне партнерство, яке поєднує наші країни сьогодні. Тим більше я відчуваю вдячність за спільні основи, які ми разом сповідуємо: міжнародне право і людська гідність, свобода народів в їхньому політичному самовизначенні та територіальні цілісності, мирна і безпечна Європа" - відзначив політик.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

У Бабиному Яру в Києві 29 вересня 1941 року розстріляли 22 тис. євреїв.

Під час Другої світової війни 19 вересня 1941-го німецькі війська увійшли до Києва. За кілька днів радянські диверсанти підірвали основні будівлі на Хрещатику. Окупанти використали це як привід для знищення євреїв міста.

За нацистською ідеологією цей народ був "меньшовартісним" і загрожував "німецькій расовій спільноті".

Всього за роки війни у Бабиному Яру вбили до 100 тис. людей.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!