Меркель підтримує ідеї Макрона щодо реформ ЄС

Європа має взяти на себе більше відповідальності за процеси, що відбуваються у світі, і бути активною частиною вирішення проблем.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель у своїй промові на честь лауреата премії Карла Великого 2018 року - президента Франції Еммануеля Макрона на церемонії в німецькому Ахені, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Європа має показати, що у глобалізованому світі вона є не частиною проблем, а частиною їх вирішення", - сказала вона.

Канцлер ФРН нагадала, що великі конфлікти, серед яких вона згадала сирійський і український, відбуваються прямо на порозі Європи, і повторила слова, які звучать фактично з моменту вступу президента США Дональда Трампа на посаду про те, що "Європа має взяти свою долю у власні руки і не чекати, що Америка нас захистить".

Меркель визнала, що серед країн ЄС є відмінності, але наголосила, що вони не розділяють, а просувають вперед. "Ми говоримо і чуємо один одного, знаходимо спільні шляхи: у цьому виклик і чарівність Європи", - сказала вона.

Глава німецького уряду заявила, що на тлі великих викликів сучасності перемагати і давати "дуже конкретні відповіді" можна лише разом, у тому числі і тим "авторитарним спробам", які спрямовані на підрив демократії. "Ми повинні говорити єдиним голосом на міжнародній арені", - сказала канцлер.

Меркель у своїй промові висловила повну підтримку пропозиціям Макрона щодо реформування ЄС, пообіцявши, що у червні дві країни представлять свої пропозиції в цьому напрямку. "Ми повинні поставити оновлення ЄС у центр нашої політики", - сказала вона і подякувала французькому президенту за його "чіткі уявлення, в якому напрямку і як Європа має розвиватися", і за його "захопленість" і прихильність європейській ідеї.

Як повідомлялося, саме за "рішучу боротьбу проти націоналізму та ізоляціонізму, спрямовану на подолання європейської кризи", Комітет премії Карла Великого і обрав лауреатом цього року Еммануеля Макрона. Він став 60-м лауреатом престижної європейської премії, яка вручається з 1950 року.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

55