Міненерго може повернути вплив на вугільну галузь опонента влади Кропачова

Бізнесмен Віталій Кропачов може повернути свій вплив на вугільну галузь в Україні. Для цього Міненерго готове передати йому контроль над держшахтою ім. Сургая. Зміни директора ДП також може бажати і Максим Єфімов, підприємство якого контролює Слов'янську теплоелектростанцію.

Про це написав у блозі видання "Кореспондент" політолог Андрій Золотарьов.

За його словами, недавня різка заява колективу і профспілок державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" на адресу міністра енергетики Галущенка з вимогою не проводити зміну керівника шахти без узгодження з ними може бути пов'язана з бажанням Кропачева і Єфімова отримати під контроль ДП. А вирішити це завдання повинне Міністерство енергетики.

"Інтерес Кропачова та Єфімова до держшахти можна пояснити досить просто. Єфімов володіє енергогенеруючою компанією "Донбасенерго", яка управляє Слов'янською ТЕС", - написав експерт.

Золотарьов уточнив: шахта ім. Сургая є цікавим державним активом, оскільки лише у березні цього року там було запущено в експлуатацію нову лаву. За попередніми оцінками обсяг її запасів становить близько 1650 тисяч тонн вугілля. Лаву запустили без державної підтримки за рахунок 150 мільйонів гривень власних коштів підприємства.

"А підтримувати є що. Згідно з опублікованим виданням "Дзеркало тижня" листом СБУ до Кабміну, "запаси вугілля Слов'янської ТЕС ПАТ "Донбасенерго" становлять 1,6 тисячі тонн вугілля при плановому накопиченні 105 тисяч тонн". Простою мовою, на теплоелектростанції Єфімова вугілля у 65 разів менше, ніж має бути. Виходить, що частина підконтрольного Україні Донбасу знаходиться за крок від зупинки підприємства, яке забезпечує, зокрема, електроенергією цілі регіони", - зазначив політолог.

Для Кропачова зміна директора ДП, як вважає Золотарьов, це можливість повернути свій вплив на державну частину вугільної галузі України.

"За інформацією видання "Наші гроші", з 2014 року Кропачов контролював роботу державної шахти "Краснолиманська". Але після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського цей контроль втратив, і в одному з недавніх интерв'ю бізнесмен прямо звинуватив нинішню владу в тому, що в усіх бідах цієї держшахти винна саме вона. А дефіцит вугілля на складах виник через непрофесіоналізм керівництва держави. Наслідком цього, як стверджує в інтерв'ю Кропачов, стане багаторазове підвищення тарифів. У ньому він назвав ініціативи Зеленського популізмом, акцентувавши увагу на законі про деолігархізацію", уточнив політолог.

У зв'язку з чим, зазначив експерт, влада має відповісти на питання: чи справді можливе рішення про передачу шахти ім. Сургая під контроль бізнесменів лежить у площині державних інтересів?

"Якщо Кропачов відкрито опонує владі, Єфімов не забезпечив підготовку підконтрольної йому ТЕС до опалювального сезону, як Міненерго на чолі з міністром Галущенком може передавати їм під контроль і управління держпідприємство, що стабільно працює? У чому тут інтерес держави? Або все ж таки у питанні зміни директора шахти перш за все винесені інтереси вищезгаданих бізнесменів? На шахті ім. Сургая цього також не розуміють і цю зміну керівника не підтримують. Інакше загрожують піти на радикальні заходи", - резюмував експерт Золотарьов.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

58