Міністр Чернишов міг сам поширювати фейк про своє призначення в КМДА - ЗМІ

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов міг сам ініціювати поширення, а потім і викриття неправдивої інформації про призначення своєї кандидатури на пост глави Київської міської держадміністрації замість Віталія Кличка. Про це пише видання "Коментарі".

За даними видання, за однією з версій, таким чином Чернишов вирішив привернути до себе увагу, оскільки в Офісі нібито давно ігнорують наполегливі запити Чернишова та його бізнес-партнерів з групи "Приват" (зокрема, називають комерційного директора студії "95 квартал" Тимура Міндіча) про призначення міністра прем'єром після можливої ​​відставки Шмигаль і всього Кабміну на початку вересня.

"Не дивлячись на те, що в кожному комплементарному інтерв'ю Чернишов методично відповідає на прямі і завуальовані питання про свої прем'єрські амбіції (тим самим їх підтверджуючи), темні сторінки його біографії, опубліковані в ЗМІ, можуть прирівняти шанси зайняти головний пост в уряді до нуля. А найдорожче в світі австрійське громадянство, наявність якого міністр так жодного разу виразно і не спростував, хоча і не підтвердив, може стати проблемою для міжнародних відносин", - йдеться в матеріалі.

Саме тому не виключено, що Чернишов міг через фейковий вкид передати сигнал про свою готовність очолити, наприклад, Київ. Столиця з річним бюджетом в 60 млрд грн. - набагато більш привабливий об'єкт для роботи, ніж міністерство.

Друга версія - викриття фейкової інформації також може зіграти Чернишову "на руку". "Тепер в своєму оточенні він може просувати тезу про те, що його "зберігають" для більш масштабних завдань - прем'єрських. Цю версію підтверджує швидке спростування з боку самого глави Мінрегіону", - йдеться в статті.

"Раніше піарники Чернишова вже намагалися переконати громадськість (або її окремих представників), що він гідний головного крісла в Кабміні. ЗМІ писали, що він був одним з небагатьох запрошених на закриту вечірку на честь дня народження президента Зеленського нібито на квартирі у Міндіча. Також з'являлася інформація про дружбу дружин Зеленського і Чернишова на тлі захоплення останньої сучасним мистецтвом. Наводилися також аргументи того, що Чернишов нібито налагоджує "мости" між Офісом президента і Рінатом Ахметовим", - зазначають журналісти.

Третя версія появи фейкової інформації про заміщення Кличка Чернишовим - гра на випередження і відволікання уваги від участі міністра в харківських виборах, про що недавно писали ЗМІ, а також від можливих зв'язків з Володимиром Дідухом, який фігурував в квітневих списках подсанкціонних контрабандистів. Крім того, не раз згадувалося і про міцні зв'язки глави Мінрегіону з нардепом від ОПЗЖ Олександром Фельдманом, які підживлюють і приватівці в особі Міндіча нібито по лінії єврейських організацій, в які входять і Фельдман, і Коломойський, і їх оточення.

Четвертий варіант появи новин про потенційне протистояння пари Чернишов - Кличко може бути пов'язане з альтернативним майданчиком для спілкування з регіональними елітами, яку створюють у Мінрегіоні на противагу Асоціації міст України, очолюваної Кличко. До Конгресу місцевих і регіональних влад Чернишов може "заманювати" місцевих лідерів Державним фондом регіонального розвитку, обсяги якого розширюють в кілька разів в найближчі роки.