Міністри Німеччини та Литви негативно відреагували на "гарантії безпеки" Росії

Міністри оборони Німеччини та Литви сказали, що Росія не може вказувати НАТО, як їм будувати свою політику. Також вони наголосили, що не можна дозволяти РФ ділити Європу на "сфери впливу".

Про це повідомляє LRT.

"Ми повинні чітко дати зрозуміти, що Росія не має права розповідати партнерам НАТО, як їм поводитися. Це питання взагалі не підлягає обговоренню", заявила міністерка оборони Німеччини Крістіне Лабрехт під час візиту до Литви.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також наголосив, що Росії не можна дозволяти проводити нові "червоні лінії".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США знають про російські "гарантії безпеки" й ведуть перемовини із Європою - Псакі

"Не можна ділити Європу на сфери впливу, і не можна перешкоджати країнам обирати свою безпекову орієнтацію", наголосив він.

Міністр заявив, що Росія намагається внести розкол у НАТО, послабити захист Альянсу на східному флангу та покласти край присутності США у Європі.

"Такі вимоги неприйнятні, якщо ми дбаємо про безпеку своїх держав", сказав Арвідас Анушаускас.

У Росії оприлюднили вимоги до НАТО щодо "гарантій безпеки".

Сполучені Штати Америки знають про пропозиції Росії в Європі. Наразі Вашингтон веде по них обговорення з європейськими союзниками та партнерами. Серед вимог був також пункт не приймати Україну до НАТО.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг каже, що НАТО розглядає можливість діалогу з Росією щодо цього питання. Але діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.

В Україні вже відреагували на так звані "гарантії безпеки" Росії.