Між Китаєм і Тайванем може спалахнути війна

Напруженість відносин Тайваню із сусіднім Китаєм найгірша за 40 років. Вона може призвести до початку війни. Про це попередив міністр оборони острівної країни Чиу Го-Чен.

Китай за останні чотири дні направив рекордну кількість військових літаків у зону протиповітряної оборони Тайваню. Тайбей вважає себе суверенною державою. КНР вважає його провінцією, що відкололася. Про це пише ВВС.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Китайська республіка або Тайвань виникла в результаті поразки китайських демократів китайським комуністам у громадянській війні 1949 року. Демократи втекли на острів біля берегів материкового Китаю, де заснували державу. Десятиліттями від нападу комуністів тайванців захищав флот США.

Зона ППО Тайваню простягається над Тайванською протокою і на більшу частину материкового Китаю. Тайбей розглядає перетин середини протоки китайськими військовими літаками як вторгнення і грозиться збивати літаки. Але поки цього не робить.

Майже 70 років острів живе в страху нападу Китаю. Низка Західних союзників висловили стурбованість нещодавньою відкритою демонстрацією військової сили Китаю. Однак президент США Джо Байден заявив, що китайський колега Сі Цзіньпін погодився дотримуватися "Тайванської угоди" про ненапад на острів у відповідь на давню політику Вашингтона визнання "одного Китаю". Відповідно до неї Америка визнає Китай як законну китайську владу. А не Тайвань. Однак угода також дозволяє Вашингтону підтримувати неофіційні відносини з Тайванем. США також продають зброю Тайваню для самозахисту острова.

Китай наполягає, що Тайвань є невіддільною частиною єдиного Китаю і відновить контроль над ним одного дня.

Досі чи не найгіршим інцидентом між Китаєм і Тайванем був 1996 рік. Тоді Пекін намагався зірвати президентські вибори на острові за допомогою ракетних випробувань, а США направили в регіон авіаносці.

Міністр оборони Тайваню попереджає про можливість випадкової стрілянини й збиття військових літаків через часті порушення КНР повітряного простору Тайваню. Щоразу, коли десятки винищувачів і бомбардувальників із материка влітають у зону ППО Тайваню, Тайбей підіймає власний військовий аерофлот. Неважко уявити сценарій, за якого неправильно зрозумілий сигнал або дія може призвести до смертельного результату. Аналітики сперечаються, чи може Пекін спробувати повернути Тайвань силою.

Раніше 56 китайських бойових літаків увійшли в зону протиповітряної оборони Тайваню. Це стало одним із найбільших зареєстрованих вторгнень ВВС КНР.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!