Міжнародний фестиваль фольклору розпочався видовищним парадом

У Львові урочистим парадом розпочався 10-й, ювілейний міжнародний фольклорний фестиваль "Етновир". На свято приїхали танцювальні колективи з різних куточків України та світу. Зокрема, на параді можна було побачити ансамблі народних танців з Туреччини та Чорногорії.

Учасники параду пройшли центральними вулицями міста від Площі Ринок до Палацу Потоцьких.

В межах фестивалю відбудуться виступи ансамблів, покази народних костюмів, вечори дружби й танцювальні майстер-класи. Гасло фестивалю: "Весь світ до Львова!".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вишиванка замість вечірньої сукні: як політики й актори дефілювали в етнічному вбранні

Свято триватиме протягом 20-22 серпня в палаці Потоцьких, а також на площі Музейній там розмістять малу сцену для виступу оркестрів народних інструментів. Вхід на всі події фестивалю вільний.

Хедлайнером другого фестивального дня, 21 серпня, стане хор ім. Г. Верьовки, який виступатиме в супроводі живого оркестру і танцювальної групи.

Також вперше у рамках фестивалю пройде Форум фольклорних ініціатив "Фольклорні Традиції Код Нації". Говоритимуть про те, наскільки актуальною для молоді є фольклорна спадщина свого народу в епоху диджиталізації та соцмереж.

"Ми маємо дві святкові дати у ці дні 30 років незалежності України і 10 років "Етновиру". Цей фестиваль завжди давав відчуття ідентичності. Проводячи аналогію з нашою незалежністю, ми завжди були сильні і перемагали завдяки своїй ідентичності", - зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Фестиваль відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО. Президент CIOFF Філіп Босан цьогоріч вперше приїхав в Україну.

"Нажаль, через пандемію не всі колективи змогли приїхати. Всюди пандемію переживають важко. Але культурні традиції сильніші за пандемію. Впевнений, що наступного року відбудеться грандіозний фестиваль "Етновир". Також наступного року у Львові відбудеться світовий конгрес CIOFF", - сказав у своєму виступі Філіп Босан.

На Полтавщині відбувся IV етнофестиваль Гелон-фест. Проводять його на території найбільшого відомого скіфського поселення центральної Європи на Більському городищі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

125