"Могилізація" у Росії: чергового військкома погнали з посади 

У Російській Федерації триває мобілізація, яку військово-політичне керівництво країни називає "частковою". Самі ж росіяни прозвали її "могилізацією".

Дедалі частіше мобілізують чоловіків, які не відповідають заявленим параметрам. Через такі помилки усунули з посади військового комісара Хабаровського краю Юрія Лайка, повідомив губернатор регіону Михайло Дегтярьов в Telegram 3 жовтня.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

У рамках мобілізації в регіоні призвали кілька тисяч жителів, половину з яких довелося повернути додому. Усе тому, що вони "не відповідали критеріям відбору", заявив Дегтярьов.

У зв'язку з цим Лайка і втратив посаду військкома.

Раніше в Росії вперше після оголошення "часткової мобілізації" відправили у відставку військового комісара. Тоді йшлося про військкома по Магаданській області Сергія Барановського.

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію росіян. Призову підлягатимуть нібито тільки громадяни, які перебувають у запасі. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу говорить про 300 тис. резервістів, яких планують призвати.

Пізніше з'ясувалося, що в указі про мобілізацію є таємний пункт, який дає змогу міноборони країни призвати на війну більш як 1 млн людей, здебільшого із сіл.

У Росії почалися акції протесту проти мобілізації, невдоволених затримували. У Москві й Воронежі затриманим почали видавати повістки до військкоматів.

Найбільше людей на вулиці вийшли в Дагестані. Президент Володимир Зеленський не перестає закликати росіян протестувати проти "злочинного призову".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

156