Москва кличе талібів на переговори

Росія запросить представників талібів на міжнародні переговори щодо Афганістану, які планує провести в Москві 20 жовтня, повідомив спецпредставник Путіна щодо Афганістану Замір Кабулов.

Кабулов не повідомив подробиць про заплановану конференцію. Про це пише Al Jazeera.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Переговори відбудуться після саміту G20 щодо Афганістану 12 жовтня. Його мета - допомогти країні уникнути гуманітарної катастрофи після приходу до влади талібів в середині серпня.

У березні в Москві вже пройшла міжнародна конференція щодо Афганістану, на якій Росія, США, Китай і Пакистан опублікували спільну заяву, в якій закликали всі сторони укласти мирну угоду і зупинити насильство. Вони закликали "Талібан" не починати наступальних операцій в найближчі місяці. Після цього таліби провели успішний наступ і захопили контроль над Афганістаном.

Відтоді як США і їх союзники в кінці серпня вивели війська після 20 років військової присутності, таліби блискавично захопили країну, а попередня влада впала.

Росію турбує можливість нападу на інші країни в регіоні. Путін попередив про можливість проникнення "ісламістів" в колишні радянські республіки Середньої Азії, які Москва вважає своїм південним захисним буфером. Після захоплення влади талібами Росія провела військові навчання в Таджикистані та перекинула техніку на свою військову базу в цій країні.

У четвер, 7 жовтня, Путін провів телефонну розмову з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном. Лідери обговорили ситуацію з безпекою навколо останніх подій в Афганістані.

Останнім часом Москва почала співпрацювати з "Талібаном", але не визнала угруповання, яке заборонене в Росії як "терористичне". На відміну від країн Заходу, які поспішили евакуювати дипломатів після приходу талібів, Росія зберегла посольство в Кабулі.

Таліби заявили, що знищили осередок ІДІЛ в Кабулі. Рейд вони нібито провели через кілька годин після вибуху в мечеті

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!