Мовний омбудсмен розкритикував Мендель за “українську російську мову”

Про це повідомляє пресслужба мовного омбудсмена.

Кремінь наголосив, що відповідно до статті 10 Конституції України, єдиною державною мовою в Україні є українська. Він нагадав, що три тижні тому Володимир Зеленський сказав, що в нашій країні державною мовою є одна — українська, і для неї мають бути створені найкращі умови, пише видання INKORR.com

Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось? Я не поділяю таких заяв, і вважаю їх такими, які не мають жодних перспектив. Статтею 10 Конституції України, якій в цьому році виповнюється 25 років, визначено, що єдиною державною в Україні є українська”, – наголосив Кремінь. 

Уповноважений вважає, що питання мови в Україні треба закрити раз і назавжди. За його словами, зараз Україна має ефективно займатися державною мовною політикою, при цьому створюючи кращі умови і для інформаційного захисту. 

Пам’ятаймо: захист мови – це і захист національних інтересів, основ конституційного ладу

Нагадаємо, Мендель вважає, що українська мова і ідентичність є значно ширше явищем, ніж тільки протистояння Росії і в Україні є українська російська мова.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

202