Мультиплікатор хотів відкрити місто майбутнього

Парк розваг The Walt Disney World відкрили 1 жовтня 1971-го у Флориді. В перший день сюди прийшли 10 тис. відвідувачів.

Американський мультиплікатор Волт Дісней оголосив про грандіозний проект будівництва нового парку розваг "Disney World". Він - мільйонер, разом із старшим братом Роєм - засновники і власники студії The Walt Disney Company. Волт Дісней зняв 111 фільмів і був продюсером ще 576. Заслуги Діснеїв в області кіномистецтва були відзначені 26 преміями "Оскар" та багатьма іншими нагородами.

За 10 років до цього брати відкрили перший парк розваг Діснейленд в Лос-Анджелесі. Він став надприбутковим. З'явилася ідея відкрити ще один на східному узбережжі США. Агенти компанії таємно за безцінь скупили болотисті землі у штаті Флорида. Думки братів розійшлися Рой наполягав на традиційному форматі парку розваг, Волт хотів побудувати відразу все - місто майбутнього, інноваційну транспортну систему і другий "Діснейленд".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Волт відкрив спеціальну таємну кімнату в своїй студії. В суворій секретності зустрічався з науковцями, будівельниками і обговорював свій новий проект під кодовою назвою "Project X". Високотехнологічне місто під назвою EPCOT (Experimental Prototype Community of Tomorrow) мало бути під скляним ковпаком і вміщати водночас 20 тис. осіб. Вчені та винахідники з усієї Америки могли б тестувати там свої розробки. За задумом Діснея, у центрі міста буде знаходиться 30-ти поверховий готель і діловий центр. На околицях - житлові будинки, підземна автострада і наземний транспорт у вигляді монорельсової дороги з безпілотними поїздами.

Наступного року затятому курцеві Волту Діснею повідомили діагноз рак легенів. 15 грудня 1966-го він помирає. Перед смертю довірив реалізацію проекту своєму братові. Але рада директорів компанії та інвестори згортають всі плани, пов'язані з EPCOT. Будівництво тривало чотири роки. Парк розваг розділили на шість тематичних земель з двома десятками атракціонів. П'ять з них були аналогами тих, що в першому Діснейленді- "Чарівне королівство", "Голлівудські студії", "Королівство тварин" та інші. Квитки коштують $3,50 $23 на теперішній час для дорослих, $2,50 доларів $16,25 для дітей.

На відкритті Рой Дісней наполіг на тому, щоб назву змінили з Disney World на The Walt Disney World. Рой помер від інсульту за два місяці. 2018-го The Walt Disney World став найбільш відвідуваним курортом у світі, щороку там розважаються 58 млн осіб.

В Марне-Ла-Валле під Парижем 12 квітня 1992-го відкрили Євродіснейленд. Це був перший у Європі і четвертий у світі гігантський парк атракціонів і розваг для дітей і дорослих. Ці дві тисячі гектарів радості в середньому за рік відвідують 12,5 млн осіб, що є великим плюсом туристичного бізнесу Франції.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!