Музею подарували унікальну давню сокиру з тризубом

Сокиру ХХІ ст. купив та передав державі львівський підприємець Тарас Хмеловський.

Артефакт знайшли "чорні археологи" на Чернігівщині. Хмеловський побачив його в інтернеті та викупив за близько $10 тис, повідомляє "Радіо свобода".

"Археологія та історія залишились моїм захопленням, інтерес не згасав ще до того, як знахідка трапилась. Я підтримував кілька археологічних експедицій і моя тема була пов'язана з Київською Руссю. Тому розумів, що це цінний предмет і можемо його втратити. Технологія виготовлення сокири полягає в тому, що вона була відлита, у ній майстер робив канавки і в певній почерговості заклепував дріт, потім полірував. Унікальності сокирі додає зображення тризуба, яке повністю інтегроване зі скандинавським стилем. Цією зброєю, вочевидь, користувався знатний воїн. Можливо, він її отримав як винагороду від князя", сказав Хмеловський.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Директор Національного музею історії України Федір Андрощук повідомив, що знахідка належить до рідкісної групи інкрустованих бойових сокир Х-ХІІІ ст. Зображення вказує на те, що сокира належить до Х-ХІ ст. Таку зброю виявляли на території Русі та Швеції.

На території садиби-музею Старий Мінськ поблизу столиці Білорусі знайшли два уламки горщиків із тризубом князя Всеслава Брячиславича Чародія. Археологи розкопали будинок кінця X - початку XI ст. Там виявили піч і безліч уламків горщиків, фібулу, цвяхи, ніж, шліфувальний камінь та інші предмети.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

33