Муженко каже, штурм Іловайська не був потрібний, а затіяло його МВС

У штурмі Іловайська в Донецькій області в серпні 2014 року не було потреби. Про це сказав колишній начальник Генерального штабу, генерал армії України Віктор Муженко в інтерв'ю "День".

"Я був від початку проти цього. І проти посиленої уваги в ЗМІ. Ця операція не мала того значення, яке їй приділяли. Тоді планували звільняти Луганськ. Не було б Іловайська - звільнили б Луганськ. А якби звільнили Луганськ, то не було б жодного ЛНР. Ми вже займали головні висоти в Камброді, з якого весь Луганськ був як на долоні. Навіть під час відходу ми мали закріпитися на лівому березі річки Лугань. А зрештою відкотилися аж за Сіверський Донець до Щастя і Станиці Луганської.

У цьому штурмі не було потреби. Він нам нічого не давав. Так, це був вузол, через який постачали техніку та озброєння з Росії. Але коли ми перерізали залізницю в районі Кутейнікова (а Іловайськ вище), у штурмі Іловайська не було сенсу. Іти на оточення Донецька завдяки Іловайську - це був ресурсно найвитратніший і найнебезпечніший варіант із воєнної точки зору", - сказав Муженко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Гаазького трибуналу направили матеріали про воєнні злочини Росії

Генерал заявив, що "це була ініціатива керівництва МВС".

"Там були добровольчі батальйони, які ні Генеральному штабу, ні штабу АТО не підпорядковувалися. Керівництву АТО не була відома точна кількість бійців. Батальйон МВС "Азов" зайшов в Іловайськ і вийшов, "Шахтарськ" зайшов і вийшов. Тобто була дезорганізація, бракувало управління та планування бою, не була налагоджена взаємодія. У результаті - хаос. Неповні роти називалися батальйонами. З військово-професійної точки зору ні командування, ні особовий склад до воєнних дій підготовленими не були", - розповів Муженко.

Згідно з висновками експертів і комплексу доказів, єдиним чинником, що призвів до загибелі українських воїнів під Іловайськом, є воєнна агресія ЗС РФ, повідомляв офіс генерального прокурора.

У ніч із 23 на 24 серпня 2014-го відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора РФ на територію України та подальше скоєння ними воєнних злочинів. На той момент війська ЗС РФ складалися з дев'яти батальйонно-тактичних груп: 3,5 тис. осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД, до 60 гармат, до 45 мінометів та п'ять протитанкових ракетних комплексів.

Російські війська обстріляли українських воїнів. Убили 366 військових, 429 зазнали поранень різного ступеню тяжкості, 300 потрапили в полон.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

33