Муженко: штурм Іловайська нічого не давав

У штурмі міста Іловайська в Донецькій області у серпні 2014 року не було потреби. Про це сказав колишній начальник Генерального штабу, генерал армії України Віктор Муженко в інтерв'ю "День"

"Я був із самого початку проти цього. Зокрема й проти такої посиленої уваги в ЗМІ. Ця операція не мала того значення, яке їй приділялось. Тоді планувалось звільняти Луганськ. Не було б Іловайська був би звільнений Луганськ. А якби звільнили Луганськ, то не було б ніякого "ЛНР". Ми вже займали домінуючі висоти в Камброді, з якого весь Луганськ був як на долоні. Навіть при відході ми повинні були закріпитись по лівому березі річки Лугань, а зрештою відкотились аж за Сіверський Донець по Щастю і Станиці Луганській.

У цьому штурмі не було потреби. Він нам нічого не давав. Звичайно, це був вузол через який ішли поставки техніки і озброєння з Росії. Але коли ми перерізали залізницю в районі Кутейнікове (а Іловайськ розташовується вище), в штурмі Іловайська не було сенсу. Йти на оточення самого Донецька за рахунок Іловайська це був найбільш ресурсно витратний і небезпечний варіант з воєнної точки зору", - сказав Муженко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Гаазького трибуналу направили матеріали про воєнні злочини Росії

Генерал заявив, що "це була ініціатива керівництва МВС".

"Там були добровольчі батальйони, які ні Генеральному штабу, ні штабу АТО не підпорядковувались узагалі. Керівництву АТО взагалі не була відома точна кількість залучених бійців. Батальйон МВС "Азов" зайшов у Іловайськ і вийшов, "Шахтарськ" зайшов і вийшов.

Тобто була дезорганізація, відсутнє управління та планування бою, не налагоджена взаємодія, і як результат хаос. Неповні роти називалися батальйонами. З військово-професійної точки зору ні командування, ні особовий склад до здійснення воєнних дій підготовленими не були", - розповів Муженко.

Згідно з висновками експертів та комплексу здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до загибелі українських воїнів під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ, повідомляв Офіс генерального прокурора.

У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора РФ на територію України та подальше вчинення ними воєнних злочинів.

На той момент війська ЗС РФ складалися з дев'яти батальйонно-тактичних груп: 3,5 тис. осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД, до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

67