На утримання української армії йде 130 млрд щомісяця - Шмигаль

На утримання української армії зараз йде близько 130 млрд грн щомісяця.

Раніше йшло близько 156 млрд грн і це був бюджет Збройних сил й української армії на рік. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю lb.ua.

"Звичайно, в нас сильно зросли соціальні виплати, витрати на розмінування, витрати на термінове відновлення, витрати на внутрішньо переміщених осіб", - сказав він.

Понад 30 млрд грн виплатили людям в рамках програми єПідтримка.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Місячний бюджет України складає близько 250 млрд грн, з яких від 70 до 100 млрд грн надходить від податкової та митниці.

"Є різниця, яка складає $4-5 млрд це щомісячна потреба. На сьогодні домовленості про таку підтримку є на суму майже $29 млрд, з яких уже доволі велику суму ми отримали. Лишається ще приблизно $20 млрд. Це допомога і від ЄС, і від США та Канади. Окремо від країн-членів Європейського Союзу також є пряма бюджетна підтримка. Є грантова і кредитна підтримка від міжнародних фінансових інституцій: МВФ, Світовий банк, Міжнародний банк реконструкції і розвитку. Тобто сьогодні всі наші партнери активно включилися і нам допомагають", - розповів глава уряду.

За словами Шмигаля, усіх цих грошей вистачає для того, щоб виконувати соціальні та гуманітарні зобов'язання країни.

"Звичайно, ми маємо сьогодні вживати заходів до певної оптимізації витрат, ми закликаємо бізнес відновлювати роботу, максимально відповідально підходити до сплати податків. Тому хочу сказати, що ми бачимо ситуацію до кінця року прогнозованою, розуміємо, як ми будемо виконувати бюджет, відчуваємо підтримку партнерів, це дає нам змогу сьогодні думати про захист України, про підтримку Збройних сил і працювати доволі спокійно", - зазначив він.

Українці, які постраждали від російської агресії, зможуть отримати грошову компенсацію від 5 тис. до 30 тис. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

28