"Нафтогаз" почав нарощувати видобуток газу – Вітренко

НАК "Нафтогаз України" вперше за останні кілька років нарощує середньодобовий видобуток газу.

Компанія "Укргазвидобування", що входить до складу "Нафтогазу", запустила комплекс обладнання, яке збільшує видобуток на 250 тис. кубометрів газу на добу, повідомив голова правління "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.

22 грудня "Укргазвидобування" запустила в роботу перший ступінь стиснення газу Червонодонецької дотискної компресорної станції у Харківській області.

"Сьогодні ми відкрили перший ступінь Червонодонецької ДКС, яка дозволить отримати додатково 100 млн куб. м газу на найбільшому в країні Шебелинському родовищі 2022 року. Це вагомий фактор зміцнення енергетичної незалежності України та надійного забезпечення споживачів газом", сказав Вітренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова "Нафтогазу" розповів, коли і за яких умов в Україні можуть розпочатися проблеми з газом

Новозбудований ступінь ЧДКС замінить обладнання, яке працювало уже понад 50 років, від початку експлуатації станції. За цей час Шебелинське родовище виснажилося на 90%, втім продовжує давати понад 9% всього українського газу.

Більшість родовищ, які експлуатує "Укргазвидобування", перебувають на завершальній стадії розробки. На Шебелинському родовищі залишилося близько 15% від початкових запасів, повідомили в "Нафтогазі".

"Запуск оновленої Червонодонецької ДКС дасть змогу видобути значні залишкові запаси, які без неї були б недосяжними. Окрім Червонодонецької станції, цього року ми ввели в експлуатацію й інші об'єкти наземної інфраструктури, які також дозволяють нам компенсувати природне падіння видобутку та навіть збільшувати його на певних групах родовищ", зазначив директор дивізіону "Розвідка та видобування" "Нафтогазу" Олександр Романюк.

У Харківській області виявили газове родовище. Перша пошукова свердловина забезпечує 239 тис. кубометрів газу на добу. Родовище містить до 5 млрд кубометрів газу, за попередніми оцінками.

За січень-листопад "Укргазвидобування" видобула 12,49 млрд куб. м газу, що на 4,3% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.