Найбільшу допомогу виділили Сполучені Штати Америки

З початку повномасштабного вторгнення Росії Польща надала Україні $3,1 млрд допомоги 0,4% ВВП. Прийняла в себе 3,5 млн переселенців. Станом на 1 червня вислала 45 дип­ломатів агресора. Українським захисникам передали танки Т-72, броньовані машини, ракети.

Сполучені Штати Америки надають найбільшу фінансову й військову допомогу. Виділили понад $45 млрд 0,05% ВВП. Техніки надано на понад $10 млрд.

Естонія передала $0,3 млрд. Це 0,81% її ВВП найбільший відсоток з усіх країн. Латвія виділила стільки ж коштів. Це третина оборонного бюджету країни.

Велика Британія виділила $5,2 млрд. Прем'єр-міністр Борис Джонсон двічі прилітав до Києва. У травні він анонсував пакет військової допомоги. Той включає радари, засоби радіоелектронної боротьби, безпілотні літальні апарати, прилади нічного бачення, обладнання для придушення супутникової навігації та спеціалізовані автомобілі для евакуації. У Великій Британії заморозили майно російських олігархів, близьких до Путіна.

 Ми маємо переконатися, що українці витісняють Росію з України, каже британська міністерка закордонних справ Ліз Трасс. Жодних компромісів щодо українських територій бути не може.

Понад $2 млрд допомоги надала нашому війську Канада. Це протитанкові гранатомети, боєприпаси й амуніція. Канада змінила своє законодавство, щоб передати арештоване майно підсанкційних росіян Україні. Наші переселенці отримають дозвіл працювати протягом трьох років.

Німеччина також виділила $2 млрд на допомогу. У березні наші військові отримали кулемети, гранатомети, боєприпаси, переносні зенітні ракетні комплекси. 22 червня на фронті використали німецькі самохідні артилерійські установки "Панцергаубіце".

Значну підтримку й допомогу надали також Литва, Словаччина, Франція, Фінляндія, Румунія, Норвегія, Японія.

Найменше допомагають чотири країни

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики­ Олександр Мережко заявив, що найменшу підтримку Україні демонструють Угорщина, Франція, Австрія та Німеччина.

 Ми на початку війни намагалися досягнути закриття неба над Україною, тому що ситуація була жахлива. Росіяни свідомо знищували цивільне населення. Ми намагалися домовитися насампред із країнами НАТО, говорить Мережко. У цьому питанні з німцями було складно. Вони ввічливо слухали, висловлювали солідарність, але надавати важку зброю не погоджувалися. Я був розчарований їхньою позицією.

Угорщина ветувала накладання нафтового ембарго в шостому пакеті санкцій. Прем'єр Віктор Орбан вимагав гарантій, що зможе отримувати російську нафту. Також хотіли виключити із санкційного пакету керівника Російської православної церкви патріарха Кирила. Разом з Італією та Кіп­ром заявляли, що Україна має сідати за стіл переговорів з агресором.

 Україна повинна виграти цю війну, заявила тоді голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Путінська агресія має стати стратегічним провалом.

Сербія засудила агресію проти України, але відмовилася запроваджувати санкції.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

24