Нардеп першого демократичного скликання піднявся на Говерлу

Український дисидент, народний депутат шести скликань 80-річний Ярослав Кендзьор до Дня Незалежності України зійшов на Говерлу.

На найвищу вершину українських Карпат ішов із сином Остапом Кендзьором і внуком Максимом. Для внука це було перше сходження на гору.

"Важко переніс Covid-19. Місяць був у реанімації. Коли виписали - знову вчився ходити й дихати. За п'ять місяців відновив фізичні кондиції на 60 відсотків. Вигадав для себе тест - сходження на Говерлу. Приурочив до Дня Незалежності України. Пройшов його успішно минулого тижня", - каже Ярослав Михайлович.

Колишній політик сильно любить Карпати. Має власну хату неподалік від Cколе на Львівщині.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Маю хатчину в Труханові в Сколівських Бескидах, за 100 кілометрів від Львова. Відпочиваю там душею і тілом. Люблю її в будь-яку пору року".

Повне інтерв'ю з Ярославом Кендзьором читайте у свіжому номері журналу "Країна" за 19 серпня.

Ярослав Кендзьор - народився 12 липня 1941-го в селі Солонка біля Львова. Закінчив хлібопекарське промислове училище у Львові. Служив у внутрішніх військах у Донецьку. 1963 року вступив на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. У серпні 1965-го потрапив під перші погроми КГБ. Через рік виключили з університету за контакти з дисидентами. Працював інструктором зі спорту в товаристві "Авангард". Тоді ж вступив до Львівського інституту фізичної культури. 1969 року разом із В'ячеславом Чорноволом почав видавати "Український вісник". Перші три числа журналу друкував у батьківській хаті. Був членом ради обласної філії Української Гельсінської спілки, 10 років очолював львівську крайову організацію Народного Руху України. Два роки був головним редактором газети "Час". Народний депутат шести скликань з 1990-го до 2012 року. Був членом групи "Народна Рада" й партії "Наша Україна". Живе у Львові.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

51