Народні прикмети. Що не можна робити на Маковія

Медовий Спас або Маковія православні християни святкують 14 серпня.

Це перше з трьох літніх свят на честь Спасителя. Наступними святкують Яблучний і Горіховий Спас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Маковія відігнати від себе всі хвороби і що нести до церкви

У церкві цього дня святять мак і мед нового врожаю. Мед не слід забирати додому. Після освячення його треба віддати нужденним або залишити в церкві як милостиню.

Обов'язково приносять воду на честь ритуалу її освячення Медовий Спас іменується Спасом на воді. Також святять різні квіти, особливо чорнобривці й волошки, й обереги з трав, які називають маковійчиками.

Їх роблять з голівок маку, чорнобривців, гвоздик і волошок, полину й інших цілющих трав.

На Маковія готують різноманітні страви з маком: вареники, пироги, маківники, обрядові коржики шулики, а також пряники з медового тіста медяники.

Однак не слід забувати, що на Першого Спаса починається Успенський піст. Тому всі страви готують пісними. Піст триває два тижні й закінчується 28 серпня на свято Успіння Богородиці.

Що не можна робити на Маковія

У це свято не можна шуміти, весело гуляти й голосно розмовляти, бажати людям зла.

Уникають важкої роботи. Не можна тяжко працювати на городі, на присадибній ділянці й удома: копати, будувати, шити, прати, прибирати.

На Медовий Спас закінчується літо, тому 14 серпня не можна купатися, як і на Ільїв день, бо можна потонути чи захворіти. Ночі вже ставали прохолодними, а вода починала "цвісти", що могло спричинити різні хвороби.

Свято Маковія це поєднання двох світів, тобто народних українських традицій і християнських легенд. Українці відзначають три Спаси в серпні це місяць нового врожаю та щедрості природи.

Синоптики кажуть, що на Маковія на всій території України буде тепло, а на сході й півдні навіть спекотно.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

135