Народні прикмети 5 жовтня. Сьогодні дізнаємося, чи буде зима теплою

5 жовтня у народі називали Фокіним днем. Назва пов'язана із тим, що сьогодні церква згадує святого мученика Фоку і пророка Йону. Наші предки старалися потрапити на церковну службу і помолитися.

У цей день прийнято було виготовляти обереги для дому у вигляді хрестів. Їх розставляли по кімнатам. Вважалося, що захистять мешканців від хвороб.

Пращури 5 жовтня намагалися не їсти риби на згадку про те, що пророк Йона перебував три доби у череві кита. Вважали, що рибні страви можуть "злякати" щастя та прикликати хвороби.

Сьогодні не можна ходити до лісу, за народними віруваннями. Якщо ж там опинилися, то намагайтеся уникнути спілкування з незнайомцями, котрих зустрінете на шляху.

Прикмети на 5 жовтня:

- Снігу чекати не варто, якщо листя берези ще не опало;

- Якщо дерева черемхи або клена стоять голими - скоро буде зима;

- Зима буде теплою, якщо на деревах мало шишок;

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

- Грім гримить до безсніжної зими;

- Місяць червоний до вітру;

- Яка погода буде на Йону, то таким буде і жовтень.

Пророк Йона, якого сьогодні вшановує церква, народився у X ст. до нашої ери. Проповідував слово Господнє у багатьох тогочасних містах, навернув багатьох невіруючих та язичників до справжнього Бога.

Священномученик Фока був єпископом у місті Синоп. Його замучили до смерті язичники після того, як він відмовився принести жертву ідолам.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!