NASA зупинило співпрацю з компанією Ілона Маска: що сталося

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору тимчасово припинило роботу над програмою висадки людини на Місяці з компанією Ілона Маска SpaceX.

Причиною став судовий позов на агентство від засновника Amazon та аерокосмічної компанії Blue Origin мільярдера Джеффа Безоса, пише Reuters.

"В обмін на тимчасове зупинення роботи сторони погодилися на прискорений графік судових розглядів. Він завершиться 1 листопада", - заявили представники NASA.

Минулого місяця уряд США вже підтримав рішення NASA обрати єдиного постачальника місячного модуля, відхиливши протест Blue Origin під час тендеру.

Під час укладання договору NASA повідомило, що поточний бюджет агентства не дозволяє обрати обидві компанії, адже конгрес надав лише $850 млн із передбачуваних $3,3 млрд для реалізації проєкту.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Безос подав до суду на національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору. Причиною стало рішення NASA передати контракт на будівництво місячного модуля компанії Маска. Агентство уклало договір зі SpaceX на $2,9 млрд. Компанія Безоса звинувачує NASA в "незаконній і неналежній оцінці" її пропозицій під час проведення тендеру.

Безос запропонував керівникові NASA Біллу Нельсону покрити до $2 млрд витрат в обмін на контракт. Діставши відмову, він звернувся до суду. Заявив, що в агенстві погоджували вартість контракту зі SpaceX, хоча обговорень з іншими компаніями не було.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

32