НАТО отримало російські вимоги не приймати Україну

НАТО отримало російські "гарантії безпеки" з пропозицією не приймати Україну.

Про це на брифінгу в п'ятницю розповів генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає "Європейська правда".

Столтенберг каже, що НАТО розглядає можливість діалогу з Росією щодо цього питання. Але діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.

"Ми чіткі у тому, що будь-який діалог з Росією має враховувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії, буде базуватися на ключових принципах та документах щодо європейської безпеки та відбуватиметься в консультаціях з європейськими партнерами НАТО такими як Україна", - сказав він.

Якщо Росія здійснить кроки для зниження напруженості, НАТО готове працювати над "зміцненням заходів довіри", додав Столтенберг. Але будь-яка подальша агресія проти України дорого обійдеться Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США знають про російські "гарантій безпеки" і ведуть перемовини із Європою - Псакі

"Ми підтверджуємо нашу підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Відносини НАТО з Україною це питання лише України та 30 союзників НАТО", - зазначив Столтенберг.

Міністерство закордонних справ Росії опублікувало пропозиції до НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого там міститься вимога відмовити Україні в перспективі вступу в Альянс. В опублікованих росіянами проєктах пропозицій до США і НАТО є пропозиція до Альянсу взяти на себе зобов'язання виключити подальше розширення. Зокрема, відмовитись від вступу України.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

78