Тема дня:

Навіщо вакцинуватися тим, хто уже перехворів на Covid-19

Гібридний імунітет, що з'являється після Covid-вакцинації у тих, хто вже перехворів, ефективніше діє на нові штами коронавірусу.

До такого висновку дійшли вчені з Лабораторії виявлення моноклональних антитіл і Університетського госпіталю Сьєна в Італії, повідомляє Nature.

"Учені проаналізували рівень В-клітин пам'яті у людей, які вакцинувалися після одужання від Covid-19, і тих, хто зробив щеплення, але не хворів. У перших відсоток нейтралізуючих моноклональних антитіл для кожного з відомих штамів був вищим, ніж у тих, хто не хворів", - йдеться у повідомленні.

Організм людей, які хворіли на Covid-19, виробляє потужніші та широко нейтралізуючі антитіла. Згідно з іншим дослідженням, опублікованим Nature 14 жовтня, вакцинація після хвороби викликає "гібридний суперімунітет", який здатен забезпечити надійний захист проти Covid-інфекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідили вплив Covid-вакцини Pfizer на дітей

Протягом минулої доби, 22 жовтня, в країні виявили 23 229 випадків коронавірусу. Серед нових хворих 1 777 дітей та 438 медпрацівників. Найбільшу кількість інфікувань виявили у Дніпропетровській (1 832), Львівській (1 754), Одеській (1 499), Харківській (1 409) і Донецькій (1 230) областях.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!