Назвали чотири випадки, за яких видаватимуть паперові лікарняні

Попри перехід на е-довідки в Україні залишилися чотири випадки, за яких лікарняні видаватимуть у паперовому вигляді.

Це стосується продовження і закриття листків непрацездатності, які були оформлені до 1 жовтня, заявив у п'ятницю міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.

"Паперові довідки дозволять тим, у кого сплив термін можливості внести зміни до медвисновку. У таких випадках це буде розглядатися консультативною комісією на базі лікарського закладу. Підписувати їх буде безпосередньо керівник лікарні", - сказав Ляшко.

Паперові бланки видаватимуть тим, хто оформлює довідку на отримання лікарняного при народженні дитини. А також у разі виникнення технічної проблеми. За неможливості впродовж семи днів передати дані з електронної системи охорони здоров'я до Пенсійного фонду.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

З 1 жовтня всі лікарняні в Україні видаватимуть в електронному форматі. Роботодавці автоматично отримуватимуть інформацію про те, хто із працівників перебуває на лікарняному. Зникне необхідність збереження паперових довідок. Пенсійний фонд генерує електронний лікарняний після одержання інформації від медичної системи про формування медвисновку. Його з першого дня бачитимуть роботодавці й хворі. Влада переконана, що це дозволить побороти корупцію у медичній галузі. Нині на виплату лікарняних Фонд соціального страхування витрачає мільярди гривень.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!