Назвали дату виходу розслідування Bellingcat про "вагнерівців"

Видання Bellingcat випустить розслідування про справу "вагнерівців" найближчого місяця. Усього вони готують три продукти на цю тему.

Останній фільм тематично перетинається з розслідуванням, яке робитиме СNN. Тому Bellingcat вирішили трохи перенести прем'єру своєї роботи, сказав журналіст-розслідувач Христо Грозєв на MezhyhiryaFest 2021, пише "Детектор медіа".

"Ми готуємо три продукти. Один двогодинний документальний фільм-розслідування. Він не вийде раніше наступного року, і ми розраховуємо, що це буде фільм, вартий Оскара. Другий коротший документальний фільм. Це вже медійний продукт, ми випустимо його раніше. Але ми дізналися, що фільм на цю ж тему готує CNN, і вирішили пропустити їх вперед. І текстова версія: вона, ймовірно, вийде протягом найближчого місяця", - зазначив він.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За його словами, команда журналістів зверталась до української влади по коментарі, але не отримала їх.

"Ми звертались до української влади по коментарі, але вони не відповідали. Ми чекали на їхні відповіді півроку. Але я вважаю, що вони зробили багато позитивних речей, аби довести, що ця історія - неправдива, що вони не винні", - додав він.

29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії "Вагнер". Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх Росії.

Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання "вагнерівців", для чого виманили їх у Білорусь. ЗМІ підозрюють, у найближчому оточенні президента Зеленського є люди, які могли "злити" цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки та Головне управління розвідки Міністерства оборони відкидають цю інформацію.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

8