Назвали суму, в яку обійдеться Україні перепис населення

Перепис населення наступного року обійдеться країні сумарно у 5 млрд грн.

Ці видатки розіб'ють на три роки, сказала на пресконференції директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова.

Якщо перепис не проведуть, то це буде міжнародна ганьба. Україна - єдина в Європі, яка за останні кілька десятиріч пропустила перепис населення.

"Ми його не провели. Як сказав Микола Азаров, дуже дорого. На той момент у раунді 2010-х років у всій Європі перепис не провели дві країни Північна Македонія, де була війна, та Україна", - зазначила Лібанова.

Черговий раунд перепису завершується 2024 року. Україні неприпустимо знову його пропустити.

"Раунд 2020-х років почався 2015 року й закінчується 2024. Два раунди поспіль вилетіти це буде міжнародна ганьба", - сказала науковиця.

Кошти на перепис населення Кабмін вже запланував.

"Я розмовляла з міністром фінансів, він сказав, що це тяжка, але не непідйомна сума. По-перше, 5 млрд гривень це не на один рік, а на три роки, бо два роки перепис готується, а у третій проводиться", сказала Лібанова.

Гроші підуть на оплату праці 100 тис.фахівців. Для них закуплять планшети. Переписувальники вноситимуть до них інформацію. Програмне забезпечення на планшетах контролюватиме логічні невідповідності у відповідях. Буде можливість брати участь у переписі онлайн.

"Ми розраховуємо, що в онлайн-режимі реєструватиметься молодь", - написала Лібанова.

Громадяни зможуть відвідати спеціальні ділянки, де за допомогою персоналу зможуть заповнити переписний лист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав дату перепису населення

"За допомогою цих трьох опцій ми охопимо 90 відсотків, якщо пощастить 95", - вважає експертка.

Лібанова додала, що зірвати запланований на 2023 рік перепис може лише повномасштабна війна.

2020-го пробний перепис населення провів тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. Використовував переважно дані Пенсійного фонду й мобільних операторів. Визначив, що в Україні проживає 37,289 млн людей. Повноцінний перепис востаннє відбувся 2001 року. Показав, що в державі 48,457 млн громадян.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

93