НБУ зобов'язав банки розміщувати на своїх сайтах кредитні калькулятори

НБУ повідомляє про те, що з 19 січня регулятор отримав повноваження на захист прав споживачів фінансових послуг у зв'язку з введенням в дію положень Закону №122-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг».

Також НБУ нагадує про те, що деякі вимоги відповідно до норм зазначеного закону вже затверджені постановою № 141 Правління НБУ від 28 листопада 2019 року "Про затвердження Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг".

Вимоги вводяться в дію поступово: частина починає діяти у березні, а частина - у червні 2020 року. Спочатку почнуть діяти норми, що зобов'язують банки надавати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі, а з червня мають вступити в дію вимоги до розкриття інформації в рекламі та з'явитись калькулятори для розрахунку витрат або доходів від послуги.

Дотримання норм буде контролювати Нацбанк, а за їх порушення передбачені штрафні санкції від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Також Національний банк інформує про те, що планує ухвалити нові вимоги до банків, а саме: до договорів, візуального сприйняття реклами, інформації на сайтах та у рекламі щодо мікрокредитів, розкриття інформації про послуги через електронні канали обслуговування, роботи зі зверненнями громадян, уникнення нечесних практик.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментарі: