Нерухомість у передмісті Києва: чому дорожчає житло

У передмісті Києва активно зводять житлові комплекси з розвиненою внутрішньою інфраструктурою. Це територія для відпочинку та дозвілля з дитячими і спортивними майданчиками, скверами та зонами для пікніка, магазинами, кафе, ресторанами, салонами краси, аптеками.

Покупці насамперед обирають житло середньої площі - до 5560 кв м. Це однокімнатні та двокімнатні квартири. Щоб задовільнити попит, забудовники переважно зводять однокімнатні квартири площею 4045 кв м, двокімнатні 6570 кв м, трикімнатні 95100 кв м. Квартири більшої площі майже ніхто не будує, пише mind.ua.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За словами експертів, ціни на таку нерухомість повторюють зростання вартості квадратних метрів у столичних новобудовах. До кінця року житло на первинному ринку може додати 510% до ціни.

За перше півріччя 2021 року квартири на первинному ринку Київської області уже подорожчали на 30%. Якщо в другому півріччі темпи зростання збережуться, то середня вартість квадратного метра зросте до 21 000 22 000 грн. Однокімнатна квартира коштуватиме не менше 750 000 800 000 грн.

В Україні з початку запровадження карантину нерухомість на вторинному ринку подорожчала на 16,4%, будинки від 2011 року на 16,7%. На 19% зросла вартість об'єктів на етапі будівництва.

Ціни на житло, яке будується, зменшилися тільки у Харкові. На вторинному ринку серед міст-мільйонників дешевшими стали лише 3-кімнатні квартири в Одесі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!