Обрання керівника САП: США розчаровані

США розчаровані провалом призначення в Україні керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Переможця вже визначили й залишалося лише затвердити результати конкурсу.

Про це заявив речник посольства США Деніел Лангенкемп у коментарі LIGA.net.

"Нездатність відбіркової комісії САП затвердити остаточне рішення глибоко розчаровує", - сказав американський дипломат.

Після 9,5 год. засідання комісії залишалося лише визнати переможця і підтвердити всі послідовні кроки, зроблені за останні 15 місяців, зауважив Лангенкемп. Проте п'ять із шістьох призначених Верховною Радою членів комісії відмовилися робити цей крок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський руками Венедіктової зриває обрання керівника САП - Шабунін

"Зрозуміло, хто переможець. Немає вагомих причин не підписувати рішення про те, хто переміг", - сказав.

Зі слів дипломата, український народ "абсолютно чітко дав зрозуміти" - йому потрібна сильна й незалежна САП для боротьби з корупцією. А ця затримка означає, що українцям знову доведеться чекати.

"Народ України постійно доводив, що він сильніший за ті інтереси, які намагаються стримати Україну. Він доведе це і в цьому випадку. І міжнародна спільнота підтримує його", - резюмував речник посольства США.

21 грудня конкурсна комісія з обрання керівника САП, його заступника й начальника п'ятого відділу прокуратури проводила співбесіди з фіналістами конкурсу.

Це є останнім етапом з додору кандидатів. Комісія мала визначити переможців. Однак під вечір п'ятеро делегованих Верховною Радою членів комісії відмовилися затверджувати результати.

Сьогодні офіс генерального прокурора оголосив засідання комісії на 24 грудня на 16:00.

На початку грудня тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що процес призначення нового керівника САП мав би завершитися цього року.

Конкурс розпочався 25 січня. Торік у серпні Назар Холодницький звільнився з посади керівника відомства. Обов'язки виконує Максим Грищук.