"Очікував монстра, а зустрів турботливу жінку" - польський журналіст проведе автограф-сесію нової книжки

1 вересня о 17:00 у Книгарні-кав'ярні Старого Лева в Києві на Подолі відбудеться автограф-сесія польського журналіста-репортажиста Вітольда Шабловського. Автор представить книжку "Як нагодувати диктатора". Вона поєднує журналістику, історію та кулінарію. Вийшла українською у "Видавництві Старого Лева".

"Як нагодувати диктатора" - історії життя Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро й Пол Пота, представлені в спогадах їхніх кухарів.

Іракський президент 1979-2003 років Саддам Хусейн є організатором геноциду курдів, масових страт у країні, застосовував хімічну зброю.

Іді Амін - президент Уганди в 1971-1979 рр. Згідно з підрахунками, жертвами його режиму стали 500 тис. людей.

Енвер Ходжа - керівник соціалістичної Албанії 1944-1985 років. Сталініст. Створив спецслужбу "Сігурімі" - аналог радянського НКВС. За підрахунками, за 40 років його правління за політичними звинуваченнями стратили від 5 тис. до 7 тис. людей.

Фідель Кастро - лідер Куби в 1959-2008 роках. Закрив кордони країни й розбудував систему таборів, куди відправляв незгодних зі своєю політикою.

Пол Пот - камбоджійський диктатор 1976-1979 рр. Лідер течії Червоних кхмерів, яка перетворила країну на трудові сільськогосподарські комуни. Скасував гроші, писемність, іноземні мови, знищив інтелігенцію, провадив масові страти.

"Мене вразила Йон Муун, кухарка камбоджійського диктатора Пол Пота", - розповідає Вітольд Шабловський. - Ця жінка закохала в себе за перші п'ять хвилин зустрічі! Була настільки усміхненою, гостинною, доброю, що я захопився нею. Їхав до кухарки людини, яка заморила голодом два мільйони людей. Очікував зустріти монстра, а мене привітала вельми турботлива та привітна жінка. Таку людину хотів би мати в родичах. Те, що я міг зробити - це скласти до купи свої розшарпані емоції. З одного боку, кривавий Пол Пот, з іншого - приязна жінка. Крок за кроком я ці емоції і передав у книжці "Як нагодувати диктатора". Вважаю, що найкращі моменти, коли ми відчуваємо емоційний зв'язок із героями наших репортажів".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірш Жадана опублікували в New York Times Magazine

2016 року Вітольд Шабловський видав книжку розмов з очевидцями Волинської трагедії 1943-го "Кулемети й вишні. Історії про добрих людей із Волині". Розповіді про українців, які допомагали полякам і євреям врятуватися від смерті.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7