Офшори і Зеленський опинились на перших шпальтах світових медіа – Геращенко

Правоохоронні органи закривають очі на розслідування світових медіа про те, що президент Володимир Зеленський фігурує у розслідуванні Pandora Papers про офшори.

Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко.

"Зеленський все життя мріяв потрапити на шпальти світових медіа. Мрії збуваються. І сьогодні "офшорний президент" на перших сторінках BBC, Guardian, Washington Post", констатує Геращенко.

"Мова про те, що могло бути виведено злочинним шляхом більше 40$ млн з "ПриватБанку", куди держава для рефінансу влила 155 млрд грн", пояснила Геращенко.

"І тому, дорогі пенсіонери, коли ви запитуєте, а чому у вас пенсія 1700 грн, запитайте про це у президента. Який, відповідно до розслідування мого колеги Володимира Ар'єва, за 5 найважчих років сплатив знаєте скільки податків? В 2014 році нуль. В 2015 році 3 тис. грн. А за п'ять найважчих років, перед своїм президентством цей "дуже успішний бізнесмен" сплатив з 10 компаній лише мільйон 300 грн податків", нагадала співголова фракції.

"Чи порушать правоохоронні органи кримінальні справи проти президента? Очевидно, що ні, тому що всі вони були на дискотеці в Трускавці", нагадала Геращенко.

Вона також зауважила, що Зеленський у Трускавці зізнався у тому , що саме він подзвонив білоруському диктатору Олександру Лукашенку і повідомив про "вагнерівців".

"Там він зізнався ще і в державному злочині, в тому, що саме він зателефонував Лукашенку і розповів, що вагнерівці заїхали на його територію. А його колишня прессекретарка на олігархічному каналі пішла далі: вона сказала, що Лукашенко в розмові з президентом ще обіцяв обов'язково віддати вагнерівців. Тому мова йде і про державну зраду. Чи буде цьому присвячено РНБО? Очевидно, що ні", резюмує Геращенко.

3 жовтня 2021 року розслідувачі "Слідство.Інфо" опублікували фільм "Офшор 95", де мовиться про бізнес Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з'ясували, що офшорна мережа "кварталівців" могла отримувати від компаній олігарха Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію "ПриватБанку".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!