Оголосили переможця Нобелівської премії з літератури

Нобелівську премію з літератури цьогоріч отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна "за безкомпромісне і співчутливе проникнення в наслідки колоніалізму і долю біженців в прірві між культурами і континентами".

Гурна є автором низки досліджень про сучасних постколоніальних письменників, повідомив 7 жовтня Нобелівський комітет у Twitter. Розмір премії збільшили до 10 млн шведських крон, що у перерахунку становить 980 тис.

Гурна народився у 1948 році на острові Занзібар. У 1968 році був змушений переїхати до Великої Британії, де у 1982 році отримав ступінь вченого. Є автором романів "Рай" і "Дезертирство".

Нобелівську премію з літератури минулого року отримала 77-річна американська поетеса Луїза Глюк. За визначенням Нобелівського комітету, "за її безпомилковий поетичний голос, який суворою красою робить кожне індивідуальне існування універсальним".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Оголошення переможців Нобелівської премії триватиме 2-11 жовтня. У Стокгольмі назвуть лауреатів премії з фізики, хімії, літератури та економіки. Лауреата премії за сприяння встановленню миру оголосять в Осло.

Дослідники Девід Джуліус і Ардем Патапутян здобули 4 жовтня Нобелівську премію з фізіології та медицини. Нагороду присудили за їхні відкриття рецепторів температури й дотику.

5 жовтня нагороду з фізики отримали Сюкуро Манабе, Клаус Хассельманн і Джорджіо Парізі "за новаторський внесок у розуміння складних фізичних систем".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!