Pandora Papers: нардеп Герега веде бізнес в окупованому Криму

Власник мережі супермаркетів "Епіцентр" і депутат Верховної Ради Олександр Герега володіє бізнесом в окупованому Росією Криму.

Таку інформацію з'ясували журналісти "Слідство.інфо" після опрацювання документів Pandora Papers.

Так, згідно з даними Pandora Papers, Олександр і його дружина Галина Герега є власниками п'яти кіпрських компаній, що допомагає їм володіти мережею гіпермаркетів у Криму.

За результатами розслідування, Гереги стали власниками кіпрських компаній через офшори. Серед списку є два фонди і компанії Funfationsansalt і Gold Taurus Stiftung. Структура цих компаній дозволяла їм уникнути декларування.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

У декларації Гереги відсутні фонди двох з п'яти кіпрських компаній, одна з них Edlagor Enterprises Limited, що володіє мережею будівельних гіпермаркетів в Криму "Новацентр К" найбільший платник податків у бюджет Севастополя. У цієї мережі чотири гіпермаркети, три з них розташовані в Севастополі та ще один в Сімферополі. До анексії Криму вони були частинами "Епіцентру".

Олександр Герега усі звинувачення заперечує.

"Контроль над нерухомим майном і операційною діяльністю "Епіцентр К" у Криму було втрачено після його окупації і анексії Росією", сказав Герега.

Раніше про кримський бізнес Гереги повідомляли журналісти програми "Схеми". За їхніми даними, Олександр Герега з дружиною Галиною продовжують вести свій бізнес в Криму та мають фірму в Московській області.

Відповідно до виписки із реєстру юридичних осіб Російської Федерації, у травні 2014 року українські компанії "Епіцентр К", "Нова лінія" та "Торговий дім "Трейдіком "Інко", кінцевими власниками яких є Галина та Олександр Гереги, заснували у місті Пушкіно Московської області компанію ООО "Руслайн Ко".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!