Pandora Papers - опублікували таємні рахунки Путіна та інших світових лідерів

Масовий витік фінансових документів опублікували в неділю, 3 жовтня, великі новинні організації. Вони пов'язують світових лідерів з секретними сховищами багатств.

У документах розкрили таємні рахунки короля Йорданії Абдалли, прем'єра Чехії Андрія Бабіша і соратників Путіна. Про це пише Reuters.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

До рук журналістів потрапили 11,9 млн записів, що складають 2,94 терабайта даних. Витік стався через п'ять років після "Панамських документів", які розкрили, як багаті люди в світі приховували гроші, які правоохоронці не могли виявити.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, мережа репортерів і ЗМІ у Вашингтоні, заявили, що файли пов'язані приблизно з 35 нинішніми і колишніми національними лідерами і більше, ніж 330 політиками і державними особами в 91-й країні й території.

Король Йорданії Абдулла, близький союзник США, використовував офшорні рахунки, щоб витратити більше $100 млн на розкішні будинки в Британії і США.

The Washington Post пише про Світлану Кривоногих - росіянку, яка стала власницею квартири в Монако через офшорну компанію, яку зареєстрували на карибському острові Тортола. У неї з'явилася нерухомість через кілька тижнів після того, як народила дочку. У той час вона була в таємних багаторічних стосунках з Путіним. Видання пише з посиланням на російське видання "Проект". Дочці Кривоногих зараз 18 років. Апартаменти з видом на гавань купили в 2003 році за 3,6 млн. Йдеться про квартиру в житловому комплексі Monte Carlo Star, неподалік казино Monte Carlo.

У документах виявили зв'язок між апартаментами подруги Путіна і компанією, де обслуговували інших друзів Путіна - Геннадія Тимченко та Петра Колбина. Як показало досьє, справами Кривоногих в Монако займалася компанія Moores Rowland. Серед її клієнтів також Тимченко і Колбин. Обидва потрапили під санкції США як представники найближчого оточення Путіна.

За кілька днів до парламентських виборів в Чехії 8-9 жовтня в документах прем'єра країни Бабіша прив'язали до секретного маєтку за $22 млн в селі, недалеко від французьких Канн.

Фінансові документи з британських Віргінських островів, Кіпру, Панами, Белізу, Сінгапуру, ОАЕ і Швейцарії. Деякі імена в досьє вже пов'язували з підозрами в корупції, відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків. Одним із відкриттів став масштаб покупки нерухомості в Великій Британії. Відомі люди купували через таємні, але легальні офшорні схеми. У витоку 95 тис. таких угод. Лише один приклад. Сім'я президента Азербайджану Ільхама Алієва мала угод з нерухомістю в Британії на суму понад $540 млн.

Особисті дані 1,3 мільйона користувачів соціальної мережі Clubhouse виклали в мережу хакери. Зокрема, імена та прізвища, посилання на фотографії, акаунти в інших соцмережах.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!