Паспорт РФ у судді Верховного суду підтвердила СБУ

Служба безпеки України підтвердила наявність російського паспорта у голови Касаційного господарського суду Верховного суду України (ВСУ) Богдана Львова.

СБУ проінформувала ВСУ про це 3 жовтня, повідомив Верховний суд у Тelegram.

Зазначається, що суддя Львов 2012 року продовжив паспорт громадянина РФ замість паспорта, виданого йому у Росії 1999 року.

За даними податкового реєстру РФ, Львов також отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна РФ, щодо квартири за адресою: 125565, Росія, Москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Вказане свідчить про наявність у судді Львова Богдана Юрійовича громадянства Російської Федерації за даними наведених реєстрів РФ. Також у СБУ повідомили, що перевірка вказаних даних продовжується, про її результати буде повідомлено додатково", йдеться в повідомленні.

3 жовтня о 12:00 почалися збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду. На порядку денному питання дострокового звільнення судді Львова з посади голови Касаційного господарського суду ВСУ, додали в суді.

"Верховний суд інформуватиме вас про результати зборів та подальші кроки", підсумували в повідомленні.

16 вересня журналісти "Радіо Свобода" повідомили, що Богдан Львов і його дружина мають російські паспорти. Також з'ясували, що дружина судді й теща володіють двокімнатною квартирою на Ленінградському шосе в Москві.

Розслідувач Bellingcat Христо Грозєв підтвердив, що голова Львов має громадянство Російської Федерації.

26 вересня суддя заявив, що оприлюднена журналістами інформація є "фейком". Мовляв, форма заяви громадянина на заміну паспорта громадянина РФ, датована жовтнем 2012 року, яку оприлюднили журналісти у своєму розслідуванні, була нібито затверджена лише у листопаді 2012 року місяцем пізніше. що її заповнив Львів.

Громадські організації закликали президента Володимира Зеленського позбавити Львова українського громадянства.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

121