Пенсію можна буде отримати через Дію

В Україні планують запустити можливість отримати пенсію через портал Дія. Також в уряді працюють над електронним пенсійним посвідченням. Таку заяву зробив в інтерв'ю Gazeta.ua Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації.

"Хочемо запустити можливість отримати пенсію онлайн через портал Дія. Є там історичні проблеми, які вирішаться з часом. Через те що реєстри почали з'являтися не так давно, то інформація про трудовий стаж не вся є в електронному вигляді. Дуже багато ще на папері. Зокрема тих людей, які працювали в 90-х. Тому іноді потрібно буде підкріпляти інформацію ще й якимсь паперовими документами. Але це можна буде також зробити онлайн сфотографувати чи додати сканкопію. Ми над цим працюємо", заявив Федоров.

Додав: "І для багатьох мільйонів українців буде можливість зробити все повністю онлайн. Це одна з найпопулярніших послуг і її треба відцифрувати. Також працюємо над електронним пенсійним посвідченням у Дії".

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

До кінця 2023 року хочуть відцифрувати всі державні послуги, сказав Федоров. "На цьому економити бюджетні кошти. Тому що, наприклад, ми за 2020 рік проаналізували півтори тисячі закупівель ІТ проектів в країні. Змогли зупинити майже 150 з них. І зекономили бюджету 1,3 мільярди гривень", наголосив міністр.

Інтерв'ю читайте на сайті Gazeta.ua та в "Газеті по-українськи".

Через два роки операторів мобільного зв'язку каратимуть за низьку якість або відсутність інтернету на дорогах і в невеликих населених пунктах України. План перевірки якості інтернету вже затвердили на засіданні Кабінету міністрів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

43