Пенсію можна буде отримати через "Дію"

В Україні планують запустити можливість отримати пенсію через портал "Дія". Також в уряді працюють над електронним пенсійним посвідченням. Таку заяву зробив в інтерв'ю Gazeta.ua Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації.

"Хочемо запустити можливість отримати пенсію онлайн через портал "Дія". Є історичні проблеми, які розв'яжемо з часом. Через те, що реєстри почали з'являтися не так давно, інформація про трудовий стаж не вся є в електронному вигляді. Багато ще на папері. Зокрема, тих людей, які працювали в 90-х. Тому іноді потрібно буде підкріплювати інформацію ще й певними паперовими документами. Але це можна буде також зробити онлайн - сфотографувати чи додати скан", - заявив Федоров.

Додав: "І для мільйонів українців буде можливість зробити все онлайн. Це одна з найпопулярніших послуг і її треба зацифрувати. Також працюємо над електронним пенсійним посвідченням у "Дії".

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

До кінця 2023-го хочуть зацифрувати всі державні послуги, сказав Федоров. "На цьому економити бюджетні кошти. Тому що, наприклад, ми за 2020 рік проаналізували півтори тисячі закупівель ІТ-проєктів у країні. Змогли зупинити майже 150 із них. І заощадили бюджету 1,3 мільярда гривень", - наголосив міністр.

Інтерв'ю читайте на сайті Gazeta.ua і в "Газеті по-українськи".

Через два роки операторів мобільного зв'язку каратимуть за низьку якість або брак інтернету на дорогах і в невеликих населених пунктах України. План перевірки якості інтернету вже затвердили на засіданні Кабінету міністрів.