Перед виборами в Мексиці мафія вбила 116 політиків

Через тиждень мексиканці обирають президента і тисячі мерів і депутатів по всій країні.

На останньому етапі передвиборна боротьба в Мексиці перетворюється в боротьбу в буквальному сенсі слова: з початку кампанії, що стартувала у вересні, були вбиті 116 політиків. Вбивства відбуваються найчастіше представниками організованої злочинності, які бояться втратити свій вплив і домовленості з діючими керівниками на рівні муніципалітетів.

За даними мексиканського аналітичного центру Etellekt, з початком передвиборчої кампанії по всій Мексиці зафіксовано близько 400 нападів на політиків і кандидатів на громадські посади. З кінця вересня в середньому кожні чотири дні в Мексиці гине глава міста, кандидат, менеджер передвиборної кампанії або партійний функціонер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:    Лукашенко заявив, що Білорусь може увійти до складу іншої держави

Злочинні картелі своїми діями показують, що принаймні на рівні муніципалітетів не може бути й мови про вільні і чесні вибори. Тут передвиборна боротьба складається не з аргументів і пропозицій, а з погроз, підкупів і вбивств.

Мексика вже багато років є державою, частково захопленою злочинцями. Оргзлочинність опиняється в інститутах по всій країні, перш за все в стратегічних областях – прикордонних і прибережних регіонах, гірських районах. Там картелі вирощують коноплю і мак, займаються контрабандою наркотиків і людей.

"При цьому перш за все села і муніципалітети є для організованої злочинності вхідними воротами на шляху до важливих посад у структурі безпеки або управлінні фінансами", – цитує видання Сандру Лей з дослідницького інституту CIDE, який вивчає вплив оргзлочинності на політику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:    США не скасують санкції, поки Росія не поверне Крим Україні

Дорогу в політику злочинцям відкрила, крім того, децентралізація. Муніципалітетам довелося самостійно фінансувати значну частину своїх витрат, роз'яснює автор. Картелі стали проплачувати передвиборні кампанії і визначати, хто очолить певну посаду. А того, хто відмовляється від співпраці, прибирають зі шляху.

"Мексика – це не демократія, а мафіократія", – вважає фахівець з організованою злочинності Едгардо Бускалія. На його думку, поки Мексика не проявить справжньої готовності до боротьби з підривною діяльністю мафії в політиці, ситуація не зміниться і буде вбито ще дуже багато політиків.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

63